Принцезата Беатрис може да се пресели во старата куќа Меган и Хари

Англија– И покрај пандемијата, тоа беше возбудливо лето за принцезата Беатрис. Откако во мај ја откажаа свадбата со Едоардо Мапели Мози, двојката одлучи да се земе на интимна, социјално дистанцирана церемонија во тајност во јули. И сега, тие го имаат остатокот од животот пред нив.

Се верува дека младенците имаат мини-меден месец во Франција, а исто така неодамна беа забележани на италијанскиот брег Амалфи со синот на Едо, Волфи. Но, штом ќе се завршат сите свадбени прослави, што е следно за двојката?

Па, се чини дека може да има куќен потег на картите. На никој друг освен на Меган и Хари стариот дом- Палатата Кенсингтон, според извори во  „ Hello! “! И покрај тоа што сè уште не е потврдено или објавено, локалните експерти велат дека логиката сугерира дека на Беатрис и на Едо може да им се понуди Nottingham Cottage, каде што живееле војводата и војвотката од Сасекс пред да се преселат во Виндзор.

Принцот Хари веќе живееше Nottingham Cottage пред да се сретне со Меган Маркл. Куќата со две спални е опишана како „многу пријатна“ и „слатка англиска куќа“ во ново-објавената биографија на војводата и војвотката од Сасекс, „Пронаоѓајќи слобода“. Ништо „луксузно“како што може да си замислите за кралско семејство.

Можеби е „како и секој обичен дом“, но е „убаво место според сечиј стандарди“. Па, дали може принцезата Беатрис и нејзиниот нов сопруг тука да живеат?

Бидејќи Меган и Хари го напуштиле имотот во март 2019 година, се верува дека е испразнет. И, се наоѓа многу близу до резиденцијата на принцезата Евгенија и нејзиниот сопруг Џек Брукксбанк, Ајви Колиџ, која исто така се наоѓа во подрачјето на палатата Кенсингтон. Така би имало смисла во тој поглед.

Домот има и  има дневна соба, помала трпезарија и две купатила – светови подалеку од големата резиденција во Лондон на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со 22 соби.

За време на карантинот, Беатрис и Едо го разделија времето помеѓу нејзиниот стан во палатата „Свети Џејмс“ и луксузниот семеен дом на Едоардо во Чипинг Нортон, во Котсволдс. Со бројни опции за живеење што им се достапни, движењето можеби не е нагоре на агендата – но кој не би сакал аристократи како нивни соседи од соседството?!