Пријателите на Џек Николсон се плашат да не се осами како Брандо – не е виден во јавноста повеќе од една година


САД- Џек Николсон последен пат беше забележан во јавноста како присуствува на натпревар на Лос Анџелес Лејкерс во октомври 2021 година со неговиот 30-годишен син Реј, кој исто така е актер. Холивудската легенда, наводно, поминува многу време во неговата палата на Mulholland Drive.

Според новиот извештај на „Радар“, пријателите на Џек се загрижени дека  оскаровецот од Чајна таун станала осаменик како неговиот пријател Марлон Брандо, кој почина на 80-годишна возраст во 2004 година.

„Тој јасно стави до знаење дека неговиот дом е неговиот замок. Но, луѓето само посакуваат тој да излезе од куќата и да се појави да им каже како – или барем да ги увери луѓето дека е добро“, сподели инсајдер со медиумот.

Ѕвездата на екранот сака да поминува време во луксузната заедница на Mulholland Drive и поминува многу време со своето семејство.

Исто така, се тврди дека актерот „не сака да се соочи со реалноста“.

Изворот рече: „Неговите деца ќе го посетат, но тие се неговата единствена врска со светот.

„Тоа е како да не сака повеќе да се соочи со реалноста – и тоа е само тажно“.

„Џек е во контакт со одредени роднини – особено Реј, неговиот штитеник, со кој се гордее – но неговите денови на дружење одамна поминаа“.

„Брандо умре како виртуелен осаменик откако водел толку шарен живот, а пријателите на Џек прават споредби“.

Џек, наводно, го купил стариот дом на Марлон, кој може да се пофали со четири спални соби, три бањи и базен, веднаш по неговата смрт.

Пред тоа, двете ѕвезди живееле една до друга неколку години.

Оскаровецот не се појавил во филм од 2010 година, кога играше заедно со Рис Витерспун и Овен Вилсон во „How Do You Know “.

Николсон кој беше познат шармер во Холивуд се женеше само еднаш, со Сандра Најт од 1962-1968 година, а имаше долгогодишни врски до Анџелика Хјустон, Сара Флин Бојл и Ребека Брусар. Има шест деца.