Пријанка Чопра најдобро го носи накитот на Булгари, еве зошто


Рим- Пријанка Чопра носеше чокер ѓердан со осум цифри на Булгари на гала настанот на престижниот златар, во Рим.

Актерката и мис на свет (41) присуствуваше на откривањето на колекцијата Aeterna на италијанскиот бренд . Долгогодишниот амбасадор на брендот носеше црна тоалета со бел горен дел во комбинација со дијамантски ѓердан од колекцијата, која е опишана како „извонредно“ и „скапоцено“ во соопштението на брендот.

Ѓерданот Serpenti Aeterna е исечен од дијамант од над 200 карати, користен за создавање на седум бисери од вкупно 140 карати за да се прослави 140-годишнината на модната куќа.

Според Glamour, блескавиот ѓердан вреди неверојатни 43 милиони долари.

Бисерите изработени со дијаманти лежеа под платина „свивна тродимензионална бранова структура“ која е направена од 698 дијаманти во вредност од 61,81 карати.

Со Ен Хатавеј

Булгари наведува дека за изработката на ѓерданот биле потребни над 2.800 часа.

Актерката од Цитадел, која му се придружи на семејството Булгари во 2021 година, го покажа високомодниот накит на ѕвездениот настан што се одржа во Терме ди Диоклецијан, музеј на отворено.

Присуствуваа и амбасадорките на брендот Ен Хатавеј, Лиу Јифеи, Шу Чи, Хикари Мори и Алесандро Гасман, заедно со актерките Изабела Роселини и Карла Бруни.

 

Вечерта вклучуваше презентација на преку 500 предмети – вклучувајќи накит, часовници, чанти и мириси – од новата колекција.

Уште во март, Чопра ја посети продавницата Булгари во Мумбаи, Индија и носеше ѓердан од розово злато од 82 илјади долари од колекцијата на брендот Serpenti.

Минатата година, мајката на едно дете зборуваше со PEOPLE како нејзиниот личен стил се променил кога наполнила 30-ти. „Мислам дека во моите 30-ти сфатив дека сакам да го носам она во што изгледам убаво, во што изгледам удобно и во што се чувствувам добро“, сподели таа.