Познати сите двојки во плејофот од Лигата на Европа


Хрватска – Сите двојки во плејофот од Лигата на Европа се веќе јасни.

Последниот македонски претставник, тетовска Шкендија синоќа загуби во Скопје од Тотенхем на Муруњсо 1:3 и со тоаги заврши настапите во евротурнирите.

Средбите се закажани за 1 октомври.

Еве ги паровите во плејофот:

Јанг Бојс (Швајцарија) – Тирана (Албанија)
Динамо Загреб (Хрватска) – Флора Талин (Естонија)
ЦФР Клуж (Романија) – Купс (Финска)
Арарат-Ерменија (Ерменија) – Црвена звезда (Србија)
Динамо Брест (Белорусија) – Лудогорец (Бугарија)
Сараево (Босна и Херцеговина) – Селтик (Шкотска)
Легија (Полска) – Карабах (Азербејџан)
Дандалк (Ирска) – Клаксвик (Фарски Острови)

Апоел Бир Шева (Израел) – Викторија Плзен (Чешка)
Розенборг (Норвешка) – ПСВ Ајндховен (Холандија)
АЕК Атина (Грција) – Волфсбург (Германија)
Базел (Швајцарија) – ЦСКА-Соифија (Бугарија)
Спортинг Лисабон (Португалија) – ЛАСК Линц (Австрија)
Шарлероа (Белгија) – Лех Позњан (Полска)
Рио Аве (Португалија) – Милан (Италија)
Копенхаген (Данска) – Риека (Хрватска)
Малме (Шведска) – Гранада (Шпанија)
Тотенхем (Англија) – Макаби Хаифа (Израел)
Слован Либерец (Чешка) – АПОЕЛ Никозија (Кипар)
Стандард Лиеж (Белгија) – Мол Фехервар (Унгарија)
Глазгов Ренџерс (Шкотска) – Галатасарај (Турција)