(ВИДЕО) Пожар во Вардариште

Пожарникари со три противпожарни возила интервенираат во гаснење на пожарот што доцна попладнево изби во Вардариште во населбата Ново Лисиче.

Од Противпожарната бригада за МИА, наведоа дека гори отпадот на Вардариште, како и дека најверојатно пожарот е подметнат од несовесни граѓани.

Пожар во Вардариште…

Пожар во Вардариште…

Posted by MИА.mk on Понеделник, 22 април 2019