Полицијата приведе две лица додека краделе во двор од куќа во Куманово

Кумановската полиција  затекнала двајца крадци во двор од куќа на улицата „Народна револуција“, соопшти денеска СВР Куманово.

Полициските службеници, дваесет минути по полноќ во двор од куќата ги лишиле од слобода 23-годишниот А.А. и  една година постариот В.Аод Куманово. Уште едно лице кое било со нив успеало да избега.
Тие биле затекнати додека извршувале тешка кражба во куќата,  а покрај нив биле пронајдени одземените предмети од куќата, кои им биле одземени заедно со возилото „рено лагуна“ кое го управувале.
 А.А. и В.А. се приведени во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.