Полицијата прекинала свадба со 200 гости во Арачиново

Полицијата вчера вечерта околу 21 часот прекинала свадба во угостителски објект во скопско Арачиново, пишува Слободен печат.

Притоа интервенцијата полицијата во објектот биле затекнати околу 200 лица.

Свадбите и други семејни веселби и собирања се забранети од почетокот на епидемијата на Ковид -19 во земјава, а за прекршителите на овие забрани ќе следуваат соодветни пријави.