Полицијата го обезбеди убиецот на Мартин Јанушев

Полицијата вечерва го обезбеди убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси две години, потврдуваат извори во МВР.

Секуловски, кој беше баран со потерница од МВР,  веќе е во затворот во Шутка.

Мартин Јанушев на 3 ноември 2017 година беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.