Подгответе се за „Garage sale“ во Рамстор Мол


Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот, со попусти до дури -70%?
Од 11 до 17 aвгуст во „Рамстор мол“ започнува веќе добро познатата шопинг манија „Garage
Sale“ под мотото Правиме чистка, вадиме се надвор!
„Рамстор мол“ и оваа година по 17 пат, широко ги отвора вратите за сите посетители и подготвува
неверојатна понуда на облека,накит,обувки, спортска опрема, аксесоари, книги, играчки,
предмети за домаќиство и други проиводи намалени дури до 70%.
Kaко и секогаш, на „Garage Sale“ се придружуваат сите „Рамстор“ маркети , кои исто така за своите потрошувачи подготвија бројни промоции и намалувања.
Покрај големите попусти, посетителите на „Рамсторе мол“ ќе може да уживаат во богатата
програма специјално организирана за овој настан која содржи многу музика со познати
изведувачи , освежителни пијалоци и коктели, бројни акции и изненадувања од продажните
објекти во „Рамстор мол“, а на 11 август првиот ден од „Garage Sale“ во 20 часот бидете дел од спектакуларното шоу на жонглерскиот настап со оган придружуван со многу музика и забава!
Затоа подгответе се за добар шопинг и многу забава во „Рамстор мол“ од 11 до 17
август. Уживајте во „Garage Sale“ , искористете го овој поволен период да си купите се што ќе
посакате по неверојатни цени.

 

(ПР текст)