Подгорица погодена од тропски температури

Фото: Б. Грданоски

Црна Гора– Во црногорската престолнина деновиве се измерени тропски температури.

Синоќа, во 18.30 часот во подгоричката населба Загорич температурата на воздухот беше 42 Целзиусови степени, јави подгорички ЦдМ.

Во текот на летото, ПОдгорица вообичаено е најтоплиот град во Црна Гора.