По Кити, се мажи и Амелија Спенсер, другата внука на леди Дајана


Англија- Уште една семејна свадба во семејството Спенсер е на пат. Леди Амелија Спенсер, ќерката на братот на принцезата Дијана и помладата сестра на леди Кити Спенсер, треба да се омажи за нејзиниот вереник Грег Малет во 2023 година.

Со мајката, братот и сестрата на свадбата на Хари и Меган

 

Малет, кој е професионалец за здравје и фитнес, сподели навестување за датумот во неодамнешната објава на Инстаграм. “Направив нешто за тебе. 4 месеци додека не се оженам за љубовта на мојот живот!” напиша тој во описот на видео монтажата на Амелија.

Двојката, која наводно се запознала на Универзитетот во Кејптаун, се свршила пред повеќе од две години по 11 години врска. Во тоа време, Малет ја сподели веста на социјалните мрежи, пишувајќи „Значи, ова беше најдобриот ден во мојот живот. 22 јули 2020 година, ја запросив љубовта на мојот живот да го помине остатокот од својот живот со мене и таа рече ДА. Не можам да бидам посреќен и те сакам со сето мое срце“

Досега, понатамошните детали за претстојната венчавка останаа во тајност.

Се уште се памети спектакуларната тридневна венчавка на леди Кити Спенсер, која се одлучи да се омажи на повеќе од 1.000 милји далеку, во Рим, отколку во домот на нејзините предци, на семејниот имот Алторп, во Англија.