ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа

 Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 28.коло во кое двете првопласирани екипи одиграа нерешено без постигнат гол.

Постигнати резултати:

Беласица – Победа 1:1
Македонија ЃП – Академија Пандев 1:1
Ренова – Работнички 1:2
Шкупи – Силекс 2:1
Вардар – Шкендија 0:0.

Табела: Шкендија 63 бода, Вардра 51, Академија Пандев 47, Работнички 39, Ренова 36, Шкупи 36, Македонија ЃП 35, Силекс 28, Беласица 24 и Победа 20.