Патничка паднала од автобус на ЈСП


Фото: Б. Грданоски

Во средата, во 11.15 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Мајка Тереза“ во Скопје, М. В. (66) од Скопје, при симнување од автобус на ЈСП паднала и добила тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.