Парис Хилтон и Картер Реум добија бебе од сурогат мајка


 

САД- Парис Хилтон ја започнува 2023 година со нова улога- како мајка.

Бизнисменката и медиумска личност (41) и сопругот Картер Реум неодамна го дочекаа своето прво заедничко бебе, синот, од сурогат мајка, потврди „Пипл“.

„Отсекогаш ми беше сон да бидам мајка и многу сум среќна што Картер и јас се најдовме“, вели новопечената мајка ексклузивно за PEOPLE. „Толку сме возбудени што го основавме нашето семејство и нашите срца експлодираат од љубов кон нашето машко бебе“.

Хилтон претходно беше отворена за нејзината желба да стане родител покрај Реум (41).

За време на интервјуто со PEOPLE во декември, наследничката разговараше за планот на парот да има бебе откако парот се венчаше кон крајот на минатата година, споделувајќи дека таа и Реум го започнале процесот на ин-витро оплодување (ИВФ) за време на висината на пандемијата COVID-19.

„Почнавме да одиме и да го правиме тоа како пред неколку месеци бидејќи светот беше затворен“, изјави таа за PEOPLE. „Знаевме дека сакаме да основаме семејство, а јас мислев: „Ова е совршен тајминг. Обично, јас сум во авион 250 дена во годината и ајде само да ги снабдиме сите јајца и да ги подготвиме“, и Имаме тони од нив само што чекаат“.

Хилтон и Реум се свршија во февруари 2021 година по повеќе од една година врска и се венчаа на тридневна свадбена церемонија истиот ноември. Долгогодишен пријател на семејството Хилтон, Реум – роден во Чикаго – е автор, претприемач и основана фирма за ризичен капитал М13.

„Добив единствена можност секојдневно да го запознавам вистинскиот Париз, само ние двајца во овие изминати 15 месеци, и не можев да бидам повозбудена и посреќна што ја имам за моја идна сопруга и партнерка. „Реум рече во февруари 2021 година. „Таа блеска со својата љубезност, работна етика, автентичност и нејзиниот глас во правењето на светот подобро место, а истото ќе го направи и како идна мајка и сопруга“.