Откриена марихуана во храна наменета за затвореник

Осуденик во затворот во Струмица криел марихуана во храна. Дрогата, како што денеска соопшти полицијата, ја открил надзорник во затворот при рутинска контрола.

Случајот бил пријавен вчера во полициската станица во Струмица. Марихуаната била пронајдена во храна која била донесена за осуденикот Т.Н.

Дрогата е одземена и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.