Орбан му честиташе на Бајден, иако го поддржа Трамп

САД– Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан денеска му ја честиташе победата на Џо Бајден на американските претседателски избори.

– Дозволете да Ви честитам на успехот во претседателската кампања. Ви посакувам добро здравје и продолжување на успехот во исполнувањето на Вашите обврски,се наведува во честитката на Орбан

Тој во септември ја поддржа кандидатурата на Доналд Трамп.