Од Ева Лонгорија до Енди Мекдауел: Лореал ги собра ѕвездите во Париз


 

Франција–  Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ Ева Лонгорија ја осветли пистата на Модната недела во Париз, појавувајќи се на ревијата на женска облека за пролет 2023 на Лореал.

Актерката прошета на „Le Defile Walk Your Worth“ во мини фустан со сребрени светки, украсен со бели пердуви. Парчето со долги ракави го спои со сребрени сандали со прерамки, сребрени прстени и обетки со дијаманти.

„Уште една година, уште една Le Défilé! Какво посебно шоу @lorealparis 💫💫“, напиша Лонгорија на објавата на Инстаграм со нејзини фотографии од шоуто.


Други актерки кои одеа на пистата беа Џема Чан и Енди Мекдауел.

Лонгорија претходно одеше на пистата за „Le Defile Walk Your Worth“ на L’Oreal во 2020, 2019 и 2018 година.

Основачката на Casa del Sol покажува еден софистициран изглед по друг оваа модна недела во Париз. Викендов, таа присуствуваше на интимна вечера што ја приреди пријателката Викторија Бекам во бел блејзер мини фустан во комбинација со пудра-розова марама и беж панталони од велур. А еден ден претходно, таа излезе на гламурозна ноќ во градот во елегантен црн фустан од Бекам, соодветни чизми со потпетици и клач чанта.