Новиот филм за Гучи со Леди Гага доаѓа во Скопје

САД– Новиот филм за Гучи со Леди Гага како дама од високото друштво Патризија Реџани во претстојниот филм House Of Gucci, доаѓа во Скопје, од четврток на репертоарот на Синеплекс. Од утре, филмот се прикажува во кината ширум светот. Гага го промовираше филмот на црвениот килим, почнувајќи од Лондон, па се до Милано. 

Поп-ѕвездата во улога на актерка се појави во нов светкав трејлер, звук следен од „Heart Of Glass“ на Блонди, заедно со нејзиниот партнер во филмот Адам Драјвер, играјќи ги господинот и г-ѓа Гучи, семејството зад приказната за модната куќа.

Филмот, во режија на Ридли Скот, го прикажува убиството на Маурицио Гучи (Драјвер) и пропаста на познатата модна династија.

Облечена во апсолутни девет тоалети, Гага се претопува во ликот како Патриција, поранешна сопруга на Маурицио, на која и беше судена и осудена за заговор за убиство, откако ја остави за помлада жена. Вистинската г -ѓа Гучи ќе отслужи 18 години затвор, каде што го доби името „Црна вдовица“ пред да биде пуштена во 2016 година.

Гага веќе сподели голем број на фотографии од филмот, опкружена со ѕвездената екипа со Ал Пачино, Џереми Ајронс и скоро непрепознатливиот Џаред Лето.

Куќата на Гучи е напишана од Роберто Бентивења, базирана на романот на Сара Геј Форден, Куќата на Гучи: Сензационална приказна за убиството, лудилото, гламурот и алчноста.

Снимен низ Европа, Куќата на Гучи го означува првиот филм на Гага по „Ѕвездата е родена“, кој ги доби номинациите за Оскар и Златен глобус и Оскар за најдобра оригинална песна за „Shallow“.