Нов портрет на принцеза Беатрис: Не, не се мажи, ама го има оној невестински сјај

Англија- Свадбата со италијанскиот благородник можеби е одложена поради коронавирус, но принцезата Беатрис сепак го има тој невестински сјај.

Фотографот Фил Појте неодамна објави на својата страница на Инстаграм никогаш досега невидена фотографија од внуката на кралицата Елизабета, а Беатрис никогаш не изгледала погламурозно. Црно-белата снимка е блиску до кралското зјапање директно во камерата со мала насмевка, додека нејзината брановидна коса го обликува лицето.

 

Поинтер напиша дека принцезата Беатрис е „доволно љубезна да седне на сесија за личен портрет“, откако ја фотографираше за магазинот „Chaos SixtyNine“. “Еве го резултатот … Зачудувачки!”

Фотографот ја сподели и приближноста на светкавите црвени усни на Беатрис кои се појавија во списанието, креација на уметникот за шминка Пат Мекграт.

Принцезата Беатрис (31) требаше да се омажи со својот свршеник, италијанскиот финансиер Едоардо Мапели Моци, на 29 мај, со церемонија во палатата „Сент Џејмс“ во Лондон и со прием во градините на Бакингамската палата.

Принцезата Беатрис и Едоардо, кои беа заедно за време на карантинот со мајката на младоженецот, не објавија планови за нов датум за свадба.

„ Тие во моментов не размислуваат за нивната свадба“, изјави портпаролот на двојката кон средината на април.

И покрај промената на свадбените планови, Ферги неодамна изјави за Ројал Централ дека нејзината ќерка е „најсреќната што ја видела досега во својот живот“.

„Таа и Едо имаат голема љубов еден кон друг и страст за животот“, додаде Ферги. „Нивната љубов го исполнува моето срце со радост“. (Пипл)