Несреќа пред снимање на серија за „Нетфликс“: Загинаа двајца актери, шестмина се повредени


 

Двајца актери од серијата „Избран“ која се снима за „Нетфликс“ загинаа во сообраќајна несреќа, додека уште шест члена на екипата се повредени.

Тие се возеле со комбе кога тоа се превртели во блзина на сетот. Во сообраќајката загинале двајца актери, а шестмина се повредени, соопштина надлежните.

Жртвите на почетокот не беа идентификувани, а подоцна Одделението за култура на Долна Калифорнија соопшти дека загинале Рејмундо Гардуњо Круз и Хуан Франциско Гонзалес Агилар.

Несреќата се случила на пустинскиот пат на полуостровот ДОлна Калифорнија. Екипата снимала во Санта Посалија, која се наоѓа во блзиина. „Серијалот „Избран“ зборува за 12-годишно момче кое дознава дека вратен Исус Христос, предодреден да го спаси човештвото.

Заснована е на серијата стрипови на Марк Милер и Питер Грос. Серијата ја снима неидентификувана независна продуцентска куќ. Надлежните немаа информација дали несреќата ќе влијае на производството на серијата.