Се омажи богатата наследничка Ајви Гети – смени три тоалети на Галијано


САД– Ајви Лав Гети, правнуката на нафтениот тајкун Џеј Пол Гети, се омажи со стил  викендов.

26-годишната уметничка и модел се омажи за фотографот Тобијас Александар Енгел на церемонија со ѕвезди во градското собрание на Сан Франциско .

На екстравагантната свеченост присуствуваше актерката Ања Тејлор-Џој, како и претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси, која раководеше со церемонијата, според Вог.

„Тоа е исто како сè за што можев да сонувам и повеќе“, рече Гети – ќерката на музичарот Џон Гилберт Гети, кој почина во ноември минатата година. „Значи, прекрасно е кога нешто толку магично ќе се оствари затоа што сте размислувале за тоа, но всушност не сте помислиле дека ќе биде. Чуда се случуваат“.

Тејлор-Џој, 25, сподели љубезна почит на социјалните мрежи, нарекувајќи ја својата другарка „најубавата невеста“.

„Моето девојче се омажи вчера. Да се ​​биде покрај тебе сите овие години и твоја другарка не беше ништо помалку од привилегија, а твоето постоење, ништо помалку од чудо“, напиша таа во понеделникот заедно со серијата снимки од предсвадбени веселби.

Свеченостите започнаа во четвртокот вечерта со забава инспирирана од 1960-тите во Палатата на ликовните уметности во Сан Франциско, која беше резамислена како ноќен клуб за таа пригода, според Вог.

Сите гости требаше да ги покажат своите картички за вакцинација на вратата пред да уживаат во ноќта со многу забава, вклучувајќи диџеј сет од Марк Ронсон и изведба на Earth Wind & Fire, по излезот. Како врв, невестата дури облече три различни винтиџ изгледи во текот на вечерта.

Во петокот попладне, гостите уживаа во предсвадбениот пикник, а свеченоста на денот на свадбата започна со забава со пижами, објави Вог.

Кога дојде време да се прошета по патеката, невестата носеше уникатен фустан на Џон Галијано направен од стаклени парчиња – и сите нејзини деверуши носеа фустани од дизајнерот.

„Ајви изгледаше неверојатно во сите оние фрагменти од огледалото што ѕвечкаа додека таа одеше по скалилото“, изјави за весникот Хамиш Боулс, гостин и уредник за „Вог“.

Боулс, исто така, изјави за медиумот дека гувернерот на Калифорнија Гевин Њусом, пријател на семејството, бил присутен.

Двојката го вклучила своето куче за спасување Блу во церемонијата со тоа што му довериле на кученцето да ги чува прстените безбедни, според медиумот.

Откако дуото рече „I do“, Queue Myra започна со преработка на нејзината хит песна „Miracles Happen“, која е претставена во The Princess Diaries, на Vogue. Потоа, целата група се упати назад во замокот Гети на дочекот.

За Гети, чиј татко и баба Ен починаа минатата година, беше особено важно да се осигура дека нејзините најблиски ќе можат безбедно да присуствуваат на нејзината свадба.

„Кога мојата сакана баба почина, знаев дека сакам да ја направам свадбата во мојата куќа за да ја почестам“, изјави Гети за Vogue. „Ентериерот на баба ми ја дизајнираше секоја соба од куќата што ми овозможува да се чувствувам како да е таму со мене. Ќе можам да погледнам низ собата и да видам нешто што ме потсетува на неа“.