Неделен хороскоп од 5 до 11 декември


Неделен хороскоп од 5 до 11 декември 2022 година!

Овен

Астролозите го советуваат Овенот во текот на целата недела да посвети повеќе време на прашањата за образование и кариера. Ова се области од животот каде што може да се случат позитивни промени. На пример, сега е можно успешно да одбраните теза или докторска дисертација, како резултат на што ќе се зголеми вашиот социјален и професионален статус, а вашата репутација ќе се зајакне. Исто така, оваа недела е поволна за патување. Во понеделник и вторник можни се компликации во односите со другите луѓе. Обидете се да не комуницирате со оние кои се критични кон вас.

Бик

Биковите може да очекуваат патувања оваа недела, поврзани и со професионални активности и со обичен туризам. На почетокот на неделата темата за пари станува особено акутна. Ѕвездите укажуваат дека ќе успеете успешно да решите финансиски проблем. Втората половина од неделата може да биде поврзана со мали предизвици во партнерските односи. На пример, ќе ви се чини дека вашиот сопружник крие нешто од вас или води двоен живот. Претерано независно однесување на страста, нејзината неподготвеност да ги координира своите постапки со вас, исто така може да стане причина за напнатост во врската.

Близнаци

За Близнаците оваа недела главните теми ќе бидат поврзани со односите со партнерот за решавање на финансиските проблеми. Ако тензијата меѓу вас се гради подолго време, тогаш на почетокот на неделата може да прерасне во отворен конфликт. Главната причина, најверојатно, ќе биде борбата за правото на донесување одлуки во врска со разни аквизиции. Ѕвездите укажуваат дека на крајот ќе успеете да постигнете компромис.

Рак

Оваа недела ѕвездите ги советуваат Раковите да заборават на личните амбиции и да направат се што е потребно за да ја зацврстат врската со својот сопружник. Можеби ќе му треба вашата помош и грижа во врска со тешката ситуација на работа. Во понеделник и вторник пред се треба да се грижите за вашето здравје. Грижете се за својата сила, не преземајте на себе неподнослив товар на одговорност.

Лав

Во романтичните врски не се доволни само сензуалните исповеди. Сега треба да ја потврдите вашата љубов со вистински постапки. Дури и основната грижа во секојдневниот живот ќе има корист од вашата заедница и ќе помогне да се зајакнат чувствата. Кон крајот на неделата ве очекуваат семејни собири.

Девица

Претстојната недела ќе биде поволна за постигнување цели во тимот. Хороскопот за неделата од 5 до 11 декември 2022 година за Девица советува да се држите до докажаните луѓе. Ќе биде полесно да се справите со задачите и да ги надминете тешкотиите во тим. Во средината на неделата ситуацијата ќе се промени во поповолна и ќе биде можно да се опуштите по напорна работа. Петок ќе биде добар период за состаноци, а викендот можете да го посветите на домашните работи.

Вага

Периодот ќе започне со неочекувани познанства под многу чудни околности. За невенчаните Ваги, хороскопот за следната недела ги советува да не пропуштат момент на романтично запознавање, кое ќе им го промени животот. Сепак, оваа врска не ветува дека ќе биде долга. Комуникацијата ќе биде авантура, но ништо повеќе. Остатокот од втората недела од декември ќе биде рутински.

Скорпија

Претставниците на овој ѕвезден знак ветуваат дека ќе ја постигнат целта преку активна комуникација со другите. Од почетокот на неделата треба да влезете во дијалог и да разговарате со сите, да се вклучите во работите на роднините и пријателите. Исто така, неделниот хороскоп за Скорпија препорачува да бидете активни и да помагате. Поради ова, ќе биде можно да ги решите проблемите кои долго време ве загрижуваат. До крајот на неделата сите прашања ќе бидат решени во ваша корист.

Стрелец

Многу претставници на овој знак ќе се нурнат во домашните работи и семејните односи. Неделниот хороскоп за Стрелец не препорачува да заборавите на личниот живот. На саканиот му треба внимание и време, а односите со него бараат вложување време и труд. Затоа, вреди да застанете и да одвоите време за најблиските.

Јарец

Периодот ќе биде интензивен на емотивен план, па вреди да се потсетите како да се расчистите. После тоа, можете безбедно да донесувате важни и судбоносни одлуки. Неделниот хороскоп за Јарец советува да донесувате одлуки со ладна глава и без непотребни емоции. Исто така, во средината на неделата може да настанат расправии со колегите, но и тие ќе отсуствуваат до крајот на неделата.

Водолија

Претставниците на овој знак ќе имаат многу напорна недела. Во животот на Водолијата, хороскопот за неделата од 5 до 11 декември 2022 година ветува силни промени. Сè ќе се преврти наопаку, а ситуацијата ќе ве збуни. Без разлика како се развиваат околностите оваа недела, треба да се водите од разумот, но не и од емоциите.

Риби

Периодот ветува дека ќе биде непредвидлив и нервозен. Неделниот хороскоп за Риби препорачува донесување одлуки внимателно и промислено. Не можете да избрзувате со чудни и сомнителни предлози. Внимателно разгледајте ги сите идеи поврзани со важни одлуки.