Неделен хороскоп од 22 до 28 април: Скорпијата е зрела за психотерапија, а Ракот е зрел за патување


Неделата од 22 до 28 април ќе биде интензивна, но убава. Проверете што ви подготвија ѕвездите за последната недела од најубавиот пролетен месец.

Новата недела носи нов распоред на ѕвездите и за секој знак нови животни предизвици. Неделниот хороскоп од 22 до 28 април вели дека треба да се фокусирате на личниот развој и пронаоѓањето на најдобрата верзија од себе, на учењето и задоволството. Ова е навистина моќно време за поставување намери и истражување на можностите.

Овен
Се менувате на големи и убави начини, а тоа не е секогаш лесно. Наместо да одите премногу брзо или да правите премногу, обидете се да го следите темпото на вашето срце. Не се работи за вашиот кардиоваскуларен систем – туку за вашите нежни и суптилни додатоци. Овој период на транзиција може да ве доведе до поодржлив начин на живот ако работите напорно за да ги постигнете плановите што сте ги поставиле. Партнерот ќе ве придружува во се оваа недела. Потрудете се да ги направите анализите кои постојано ги одложувате.

Бик
Ова е многу важно време за вас и треба барем да се обидете да го искористите. Размислете што сакате и како можете да го постигнете тоа. Ова навистина не е време за бавен и постојан развој бидејќи присутната енергија отвора можност за брзи и инспиративни, големи промени. Само не заборавајте да вклучите и други во вашите планови, или ќе завршите исцрпени. Дозволете му на партнерот и пријателите да го кажат своето, слушајте ги советите на мајка ви и немојте да бидете негативни кон колегите. Проверете ја густината на коските.

Близнаци
Вашата нетрпеливост може да ве доведе во големи проблеми оваа недела. Можеби се чувствувате како да треба да ги сфатите работите сега и треба да завршите сè што е можно поскоро; но поважно е да се има јасност и прецизност отколку да се биде брз. Откако ќе разберете што е тоа што сакате, прво мора да се соочите со сите околности и обврски. Само тогаш можете да донесувате одлуки кои се добри за вашето срце, за вашето тело. Партнерот е на работ, се потешко е да се поднесе сенката во која сте го турнале поради неговата кариера. Дали закажавте преглед со стоматолог?

Рак
Ова е навистина моќно време за поставување намери и истражување на можностите, дури и ако не е најдоброто за донесување одлуки и доработка на деталите. Потрудете се да размислите што ќе ве направи среќни додека се движите низ многуте опции пред вас. Имате потенцијал активно да излезете од некои нарушени врски и да го напуштите кругот што ве кочи – направете го тоа со цело срце. Слушајте го постар пријател, повлечете се од бизнисот за кој сметате дека ќе пропадне. Доаѓа време за одмор и патување, закажете патување. Одмори се.

Лав
Ако направите промена, полесно ќе продолжите напред. Оваа недела ќе поминете низ сите можни чувства и сите сезони на вашето расположение. Обидете се некако да се справите со вашата ранливост и со непријатните емоции кои се разгоруваат во вас за да можете да донесувате одлуки. Сè што ви се случува ќе ги придвижи работите напред на длабок и значаен начин. Не ви е лесно, но ќе биде убаво штом ќе заврши. Само бидете трпеливи, нека помине и одете на рекреација еднаш.

Девица
Ако можете да размислите за моделите што моментално се појавуваат во вашиот живот, ќе можете да учите од минатото додека активно ќе се вклучите во сегашноста. Ова е време за промени и најверојатно или ќе ги прифатите или ќе и се спротивставите. Важно е да бидете свесни за што се борите, а не само против што се борите. Земајќи ги предвид вашите прецизни навики и многу ригидни обрасци, вие дејствувате на начин што ги одразува вашите вредности. Некој од аголот ве гледа заљубено, но вие не гледате како среќата ви доаѓа. Одете на јога.

Вага
Работите не одат баш онака како што би сакале, но тие всушност се на вистинскиот пат. Не фокусирајте се толку многу на негативностите, тоа само ќе ве натера да престанете да соработувате со луѓе за да ја креирате сегашноста и иднината што ја сакате. Бидете подготвени да го искористите максимумот од тоа оваа недела и ќе можете да ја задржите работата за која се грижите. Партнерот повторно е повреден бидејќи мора да ве сподели со колегите. Останувањето покрај вода би било лековито за вас.

Скорпија
Важно е да се оцени улогата на стравот за време на процесот на донесување одлуки. Оваа недела сте во предизвикувачка позиција. На многу начини, се чувствувате подготвени да скокнете во непознатото, но стравот можеби ве кочи. Ваша задача е да процените дали вашите стравови се засноваат на реалноста и се обидуваат да ве заштитат или дали тоа се навики кои не ви дозволуваат да растете. Бидете нежни со себе за да можете да се ослободите од ограничувањата што сте си ги поставиле. Мислите дека сте заљубени, но се чувствувате празно. Одете на терапија.

Стрелец
Ќе се чувствувате како да се движите во премногу правци оваа недела. Веројатно ќе се борите со моменталното чувство дека пропаѓате дури и ако работите не се навистина толку лоши. Најдоброто нешто за вас е да се обидете да забавите и да се слушате себеси. Што навистина чувствувате и зошто? Не брзајте да најдете решение. Подобро искористете го вашето време и енергија. Семејството ве поддржува, партнерот ве сака, се е како што треба. Важно е да се движите, да одите и да дишете длабоко. Проверете го притисокот и исфрлете го шеќерот.

Јарец
Ако вашето его е силно, ќе верувате дека вредите повеќе од другите и може несвесно да го покажете тоа. Ако не сте во его патување, нема да се залагате за себе или да го земете она што е твое. Оваа недела бара да размислите за вашето его – дали е избалансирано или не. Задачите што ги преземате и давате приоритет треба да бидат во согласност со она што го цените и се грижите, а не само обврска и одговорност. Вие сте осамени и затоа несреќни. Возете велосипед.

Водолија
Астролошката прогноза е прилично нестабилна за вас оваа недела. Најдобар начин да се справите со она што се појавува, без разлика дали е возбудливо или фрустрирачко, е да имате јасни граници. Тоа е она што ќе ви помогне да дејствувате на начин што ги одразува вашите вредности и го штити она што ви е најмило – вашите сограѓани. Не се расфрлајте со минувачите и туристите во вашиот живот. Заземете хоби, одете во театар. Дозволете убавината да ве подигне. Проверете ја диоптријата.

Риби
Колку подобро се познавате себеси, толку подобро ќе ја искористите моќната енергија оваа недела. Вашата најважна задача е да се поврзете или повторно да се поврзете со вашите вредности. На тој начин, ќе можете да идентификувате кои дејства се соодветни за вас. Веројатно ќе треба да комуницирате и да ги одржувате вашите граници, а ќе биде многу тешко да го направите тоа ако размислувате за работите од туѓи перспективи. Имате добра работа и убава љубов. Подгответе се за убаво викенд патување. Земете мачка или куче.