Наредните денови сончево и потопло до 39 степени

Фото: Б. Грданоски

Во наредните денови ќе биде сончево и топло со пораст на дневните температури, најавува УХМР.

За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Минималните температури ќе се спуштат до 11 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 39.