Најсреќниот месец во годината: Три хороскопски знака ќе процветаат во март


Астролог открива кој очекува позитивна енергија во првиот месец од пролетта

Според астрологот Лиз Симонс, за следните три хороскопски знаци, март ќе биде најсреќниот месец во годината:

Стрелец
Стрелецот ќе има среќна низа во март, бидејќи Сатурн ќе биде во Риби, а Стрелецот може да ја искористи енергијата на оваа планета. Ова ќе биде време да го следите патот до вашата судбина и да ги преземете чекорите што ви се потребни за да го исполните. Време е да ја откриете и истражите вашата вистинска цел во месец март.

Јарец
Март е најсреќниот месец во годината за Јарците. Тоа е затоа што Плутон конечно ќе го напушти Јарецот во март, дозволувајќи им на родените во овој знак да се чувствуваат послободно. Можно е дека до овој месец, Јарците веројатно се чувствувале малку на работ. Сепак, овој товар ќе биде тргнат во март, па ќе биде многу порелаксирано.

Водолија
За Водолија, февруари и март се најсреќните знаци во годината поради две причини: Венера ќе влезе во област која и одговара, а Сатурн конечно ќе ја напушти Водолија и ќе влезе во Риби. Можно е овие планетарни поместувања да донесат голем пресврт за Водолиите.