Најмалку еден загинат при пукање во кампус во САД

Во неделата наутро, по локално време, дошло до пукање во кампус на Универзитетот во Луизијана САД.

Убиено е најмалку едно лице, а неколку се ранети, пишува Си-ен-ен.

До пукањето дошло околу 1.15 часот наутро по локално време.

Не се знае кој е напаѓач, а полицијата истражува.