Надал и Андреску се повлекоа од турнирот во Синсинати

Англија– Шпанецот Рафаел Надал и канадската тенисерка Бјанка Андреску нема да учествуваат на турнирот во Синсинати. И двајцата се повлекоа од натпреварот, пренесува Експрес.

Победникот на турнирот во Монтреал Надал го наведе уморот како причина од откажувањето на настапите.

Освојувачката на трофејот на турнирот во Торонто, промената на распоредот на нејзините активности.

За потсетување, турнирот во Синсинати, САД веќе започна и ќе трае до 18 август.