На работно место во Кривопаланeчко загина 22-годишен скопјанец


Во понеделникот, во 10.49 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека во село Тлминци, Кривопаланечко, додека бил на работно место во приватна фирма, врз вработениот М.М.(22) од село Цветово, Скопско, паднал тврд предмет, при што тој починал.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид извршиле јавен обвинител, екипа на ОВР Крива Паланка и трудов инспектор.