На „Партизанска“ изгореле три автомобили и бандера на ЕВН


Фото: Б. Грданоски

Рано утрово на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје се запалил автомобил „Мицубиши Колт“, а пожарот се проширил и врз два други автомобили, соопшти МВР.

– На 07.05.2022 во 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански Одреди” настанал пожар во патничко возило „Мицубиши Колт” со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.П.(24) од Скопје. Од пожарот бил зафатени уште две возила – „Рено Меган” со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Б.(30) и патничко возило „Даихацу Сирион” со скопски регистарски ознаки, сопственост на Г.М.(55) од Скопје, Исто така, со пожарот била зафатена и една бандера, сопственост на ЕВН“, се вели во полициското соопштение.