На Ковид-19 нови 57 позитивни во Хрватска

 

Во Хрватска денеска се регистрирани нови 57 заразени со корона вирус, а тестирани биле 1.244 лица.
.
Вкупно активни има 842, а 93 се на болничко лекување, додека четворица на респиратор. За среќа нема почина, пишува Index.hr.

Досега од почетокот на епидемијата во Хрватска се забележани 3.151 заразени со корона вирсу, од кои 113, а 2.196 оздравеа

Во моментот во самоизлоација се 4.801 лица. Вкупно во Хрватска се направени 85.410 тестови за Ковид-19.