На иста улица во Скопје нападнати двајца малолетници

 

Во две одвоени пријави, МВР регистрира дека во центарот на Скопје биле нападнати двајца малолетници.

Имено, ноќеска, половина час по почлноќ С.Ј.(42) од Скопје пријавила дека во неделата околу 23 часот на ул.„Народен фронт“ нејзиниот 16-годишен син бил физички нападнат од В.Г. и уште неколку лица. Се работи на расчистување на случајот.

Во 3.50 часот И.С.(44) од Скопје пријавил дека во неделата, околу 23.40 часот на ул.„Народен фронт“ неговиот 17-годишен син бил физички нападнат од едно непознато лице. Се работи на расчистување на случајот.