Му зел пари за мотокултиватор, а не му донесол ништо

 

СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Б.Р.(42) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „измама“, при што се стекнал со противправна имотна корист.

Имено, Б.Р. кон крајот на септември годинава, со Б.С. од Скопје, со кого од порано се познавал, договориле цена за да му набави мотокултиватор со приколка, фреза и плугови.

Б.С. му платил, но до пријавувањето, на на 31 октомври, Б.Р. ниту им ги донел договорените производи, ниту им ги вратил парите.