Модриќ останува во Реал Мадрид

Шпанија– Реал Мадрид се согласи да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Лука Модриќ, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, 35-годишниот Хрват ќе потпише договор со „кралскиот клуб“ со важност до крајот на јуни 2022 година.

Актуелниот договор на фудбалерот важи до крајот на сезоната 2020/21.

Модриќ игра во Реал Мадрид од 2012 година. Во сезоната 2020/21, Хрватот одигра 20 натпревари за тимот, постигна три гола и една асистенција.