Модно шаренило на црвениот килим на Греми (фото)


САД– Разни стилови и бои со дизајнерски потпис облекоа синоќа номинираните и гостите на 65. Греми, музички еквивалент на филмските оскари. Луксузот им беше заеднички именител, а за вкусовите уште долго ќе се разговара.

Џенифер Лопез
Манескин
Хајди Клум
Фарел Вилијамс
Лурдс Леон
Парис Хилтон
Камила Кабејо
Карди Б
Доџа Кет
Блек Чајна
Шанаја Твејн
Бебе Реџа
Хари Стајлс на црвениот килим
Меган Фокс и Машин Ган Кели
Бијонсе
Тејлор Свифт
Мери Џ. Блајџ