Модната елита кај Ана Винтур: Вог-домаќин на конференцијата „Forces of Fashion“

САД– Колку мода може да конзумирате за 36 часа? Кога се одржува годишната конференција на Вог- „Forces of Fashion“, прашања има многу. Во еден ден и пол, студиото Спринг ги нагости Карди Б., Том Форд, Џулијана Мур, Донатела Версаче, Оливие Рустеинг, Тори Брч, Синди Крафорд И Каја Гербер…


Целата шоу бизнис елита- дизајнери, актери, манекенки, фотографи, учествуваше на панелите за кои се дискутираше за модата.


Домаќин им беше Ана Винтур, уредничката на американскиотв „Вог“ и најмоќната жена на модата во светот.