Модна недела во Њујорк: Тес и ја украде славата на Бела Хадид

САД– Плус сајз манекенката Тес Холидеј  (34) им ја украде славата на анорексичните манекенки, кога прошета на ревијата на „Хромат“ во рамките на Модната недела во Њујорк.

Во тесен бел-корсет фустан годро ги прошета 127 килограми.

Британската манекенка неколку пати претходно ја прозивал угледниот новинар Пирс Морган кој смета дека таа не е плус сајз манекенка туку дебела жена која не треба да се промовира по медиумите.