Мишел Фајфер со линија парфеми: Актерката стана бизнисменка

САД- Актерката Мишел Фајфер (60)  која се повлече од Холивуд заради семејството, се враќа на сцената, ама како бизнисменка.

Една од најубавите актерки во екот на популарноста, промовира линија на парфеми „Хенри Роуз“ (како имињата на нејзините дев деца), од природни состојки, инспирирани од нејзиниот живот и кариера.

-Чудно е зашто 10 години немам користено парфеми, вели за новиот предизвик Фајфер, позната по улогите во филмовите „Scarface”, „Catwoman ” Witches from Eastwick”…

Фајфер, која нема скандали зад себе и води мирен семеен живот со сопругот, продуцентот Дејвид Е. Кели, ретко може да се види и на гала настани и на црвениот ќилим во Холивуд.