Миранда Кер по трет пат мајка

САД– Манекенката Миранда Кер и нејзиниот сопруг, милијардерот и ко- основач на друштвената мрежа Снапчат, Еван Шпигел, повторно станаа родители.

Бебето Мајлс е нивни втор син, пред него го имаат Харт, додека Миранда од првиот брак со актерот Орландо Блум го има и осумгодишниот син Флин.

„Пресреќни сме што денес му посакавме добредојде на нашиот Мајлс. Ви благодариме на убавите зборови и желби“ – напиша Миранда на својот Инстаграм профил.