Mинистерот за одбрана на Турција денеска во Скопје

Министерот за национална одбрана на Република Турција, Хулуси Акар, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Акар во Министерството за одбрана ќе се сретне со министерката Радмила Шекеринска, а потоа ќе биде оджана средба на делегаците на двете земји.