Мини-чанта за здравје на децата: Стилски двобој на Меган и Камила

Meghan Camilla handbag

Англија- Само два дена по тензичното дружење на Меган и принцот Хари со кралското семејство, Камила, сопругата на принцот Чарлс се појави во јавноста со зелена чанта, исто така во сопственост на Меган.

„Ние сме неверојатно почестени што војвотката од Сасекс и војвотката од Корнвол ја избраа Mini Venice bag , изјави вели Миреја Лулусија-Линд, основач на Демелиер, за „Пипл“. „Како бренд на жени за жени, ние посакуваме нашите чанти да им се допаднат на различни генерации на силни жени“.

И двете ја сакаат иконската мини чанта која чини 395 долари. Камила го носеше за да го надополни смарагдниот зелен капут со  високи чизми до колена за Денот на дамите.

Што се однесува до Меган, таа ја носеше чантата на едно од нејзините први официјални ангажмани како кралска свршеница во јануари 2018 година, за време на прошетка во Кардиф, Велс. Облечена во црн капут на Стела Мекартни и фармерки од локалниот велшки бренд Хјут Деним , тоа беше една од првите случаи кога Меган го користеше своето стилско влијание за добро.

Не само што брендот е стилски избор што го сакаат познати личности, меѓу кои и Бијонсе и Емили Блант, туку и се враќа. За секоја купена торба, Демелиер финансира сет на вакцини за спасување и третмани за деца. Од започнувањето на иницијативата пред пет години, тие финансираа над 45.000 вакцини.