Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со Бугарија


Фото: Б. Грданоски

Благоја Милевски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација одлучи со кои 11 ќе стартува вечерва против Бугарија во последното коло од групата во Лигата на нации.

Во составот на Милевски се најдоа:
голман: Столе Димитриевски
одбрана: Егзон Бејтулаи, Висар Муслиу, Ѓоко Зајков, Тодор Тодоровски,
среден ред: Александар Трајковски, Енис Барди, Елиф Елмас и Езѓан Алиоски
напад: Милан Ристовски и Бојан Миовски.

Натпреварот на Национална арена „Тодор Проески“ ќе почне во 20:45 часот