Милан има нов голман

Милан официјално го објави привлекувањето на Чипријан Татарушану со тригодишен договор.

Синоќа неговиот поранешен клуб Лион го потврди трансферот и откри дека неговата вредност е 500 илјади евра. 34-годишниот голман ќе го носи дресот со број 1 и веќе се приклучи на тренинзите на својот нов тим.

Ова ќе биде втор италијански тим на Татарушану по Фиорентина. Освен за „децата“ и „виолетовите“, тој играше и за Нант и романски Јувентус (Букурешт), Глорија (Бистрица) и ФЦСБ.

Со националниот дрес на Рoманија има 68 натпревари.