Мицкоски: Ќе покажеме дека заслужуваме држава или ќе не нема

Нема Македонец кој не почуствува срам од интервјуто, каде Заев со насмевка и скрстени раце кажуваше невистини за својот народ, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и повика на протест.

Тој повика на протест за, како што вели, не биде доцна и потсети граѓаните да се заштитат, да носат маска и да држат растојание.