Мицкоски би се вакцинирал против корона вирусот

Фото: Б. Грданоски
 

Запрашан дали ќе се вакцинира против корона вирусот, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека би го сторил тоа.

„Јас последно се тестирав во ноември. Но, се движам со луѓе и би се вакцинирал, зошто да не“, рече Мицкоски во гостувањето во Студио 10.