Меси му даде глас на Роналдо, Кристијано не го вклучи Аргентинецот во првите тројца

Деталите за гласањето за најдобриот играч на ФИФА станаа познати. Победник беше играчот на Барселона, Лионел Меси. Неговите три гласа отидоа кај:
1.Садио Мане
2.Кристијано Роналдо
3.Френки де Јонг.

Кристијано Роналдо на прво место го стави дефанзивецот на Јувентус, Метју де Лихт и не му даде глас на Меси:
1.Метју де Лихт
2.Френк де Jонг
3.Килијан Мбапе.

Третиот финалист во изборот на ФИФА гласаше вака:
1.Лионел Меси
2.Мохамед Салах
3.Садио Мане.