Месечен хороскоп за ноември

Голем месечен хороскоп за ноември 2021 година – ова ќе биде месец на одлични можности, добра комуникација, запознавање нови луѓе и стекнување одлични контакти.

Сепак, некои планети ќе бидат вознемирени и не чекаат неколку предизвикувачки аспекти, но многу помалку отколку во септември и октомври. Некои знаци чекаат тестови и нагли промени, додека некои ќе добијат надеж и голема енергија за нов почеток.

Откријте што очекува вашиот хороскопски знак во ноември 2021 година:

Овен

За вас, драги Овнови, ова е месец на создавање. Вашата креативна природа ќе достигне највисоко ниво и ќе постигнете нешто што ќе ви користи. Од самиот почеток на месецот, без губење време, се подготвувате за реализација на идните проекти, а позитивните вибрации ви носат движечка енергија. Вие остварувате неочекувани познанства, ја искористувате секоја можност, вашата желба за успех е неверојатна. Ви ласкаат на полето на работата, а во личниот живот се обидуваат да ве заведат. Имате доверба во вашите инстинкти, интуицијата ви помага да направите избор Околу 18. ноември ќе се соочите со стресна ситуација, но без разлика на се ќе успеете да останете смирени и да избегнете конфликти. Ѕвездите го поддржуваат вашиот избор во љубовта. Чувствата добиваат длабочина, а вие покажувате доволно волја за да ја изградите вистинската врска. И бидејќи ништо не ви пречи, вие ги откривате своите емоции пред вашите најблиски без никакви ограничувања. Резервирајте за себе моменти на задоволство: одете на патување, сами или во пар.

Совет – Многу сте отпорни на ефектите од енергијата, овој месец се чувствувате одлично – не чекајте нешто да ви се случи само од себе, туку осмелете се да го направите првиот чекор. Ноември е месец на можности, храбро во нови победи, без сомнение!

Бик

Фокусирајте се на деловни проекти. На почетокот на месецот, вашата мотивација нема да биде на завидно ниво. Дозволувате да бидете мрзливи, атмосферата околу вас е прилично топла и изгледа дека сте во пријатен кожурец, но престојот во зоната на удобност нема да ви донесе среќна иднина. Околу 13 ноември ве очекуваат некои мали финансиски неволји: ова нема да можете да го избегнете, но со сигурност можеме да кажеме дека сè ќе држите под контрола и добро ќе се справите со ситуацијата. На професионално ниво, кон крајот на месецот, ќе следуваат големи промени и ќе се реализираат старите планови. Планетарните аспекти сугерираат хармонична ситуација на полето на љубовта, а поволната комуникација ќе биде одговорна за тоа. Околу 19 и 23 ноември е идеално време за вежбање или преземање обврски. Заљубени сте и работите одат одлично. Чувствата заземаат длабочина. Дојде време, се обидувате да ја изградите својата љубов. Не ве интересираат кратки работни места, ви треба нешто поконкретно и одеднаш може да ви се отворат поволни услови. Ако имате некакви желби, тие ќе се остварат.

Совет – Направете баланс помеѓу љубовта и работата. Размислете за секоја можност, нема да изгубите ништо во случај на промена. Ако спиете премалку, обидете се да се одморите.

Близнаци

Малку сте чувствителни и не е така лесно со вас во овој период. Овој месец преземате обврски (професионални, семејни …). Ако немате доволно волја, обидете се да се зближите со луѓе кои испуштаат позитивна енергија, не затворајте се во вашата школка од емоции. Зимата што доаѓа е посебно време, намалувањето на дневната светлина влијае на расположението на секој од нас на различни начини, и сега е важно да не подлегнете на негативните мисли. До 11 ноември ќе бидете збунети. На 19 ноември или некаде, ќе добиете одговор што најверојатно ќе ве направи среќни и ќе почнете да се чувствувате подобро. Ваш приоритет е да го работите она што го сакате, да правите лични проекти, следејќи ја вашата интуиција, а тоа е веќе голем чекор кон успехот. Вашата великодушност ве тера да им се восхитувате на луѓето околу вас и можете да бидете горди на вашите постапки. Иако вашите чувства честопати се конфликтни, едно е сигурно: вие сте искрени. Вашата љубов расте и паѓа во првата половина на месецот, а потоа, во следните петнаесет дена, ситуацијата значително ќе се подобри. Успевате да одржите хармонија во романтична врска. Семејството е со вас, можете да сметате на оние што ги сакате.

Совет – Во првите две недели, вашето расположение ќе помине тежок тест, а потоа се постепено ќе се смири, и можете да ги насочите вашите емоции во вистинската насока за да избегнете негативна енергија. Вие напредувате јасно и од втората половина на месецот се ви станува полесно.

Рак 

На почетокот на месецот може да настанат конфликти од никаде. Забавете и држете се подалеку од негативните луѓе за да најдете мир во тешките денови. Веднаш штом ќе забележите дека ситуацијата не се развила на поволен начин за вас, почнувате да бидете тврдоглави; наместо тоа, смирете го својот ум, бидете сами, направете нешто добро и релаксирачки за себе. Смиреноста ќе се врати дури во третата недела од ноември. Во овој момент веќе ќе бидете подготвени за нови авантури, интензитетот на страста се намалува, тогаш планетите ви го отвораат патот, давајќи ви можност на дофат на вашите раце. Конечно излезете од вашата „школка“, симнете ја маската на студенило и покажете ги своите чувства. Вашиот ум е ослободен од какви било ограничувања. Вие сте слободни. Имате право да бидете лошо расположени, но само ако оваа состојба трае премногу долго, ризикувате да ги свртите другите луѓе против вас. Ако се чувствувате виновни за одредена ситуација, не придавајте толкава важност и може да ја вратите вашата самодоверба. Вие сте сакани и сакате, вие сте сигурни и охрабрени од вашиот партнер.

Совет – Импровизирајте, не обидувајте се да контролирате, покажете ги своите чувства, живејте во моментот, не мора да ги импресионирате сите. Оставете го минатото зад себе.

Лав 

Вие сте еден од најсреќните хороскопски знаци овој месец. Од првата недела ќе најдете рамнотежа. Вредноста на новите проекти расте, вашата сила расте и напорите од минатото конечно се исплатуваат! Во текот на целиот месец, фокусот ќе биде на професионалното поле: ќе имате одлични идеи, посветени сте на развој, ги поставувате темелите за иднината. Ѕвездите препорачуваат да обрнете внимание на фактот дека некои од вашите обврски можат да влијаат на вашиот љубовен живот. Во третата недела, ќе бидете целосно посветени на вашето семејство. Но, ако одлучите да бидете премногу зафатени со работа, вашиот партнер може да се чувствува запоставен. Од 23 ноември, можете да ја зајакнете врската и да ги поправите старите грешки. 

Совет – Сфаќањето дека сте незаменливи му додворува на вашето его и понекогаш станувате премногу барани од оние што ги сакате. Биде малку пофлексибилни и работите ќе бидат многу подобри. 

Девица 

Околу 9 ноември, се околу вас ќе почне да се менува. Поминувате низ прилично поволен период: управувате со вашиот деловен и личен живот како вистински воин на светлината. Сепак, внимавајте да не ја преминете границата, бидејќи во однос на вашата благосостојба, ситуацијата може да се влоши прилично брзо околу 19-ти ноември. Не можете да направите се фантастично и совршено, тоа ќе ви овозможи да се опуштите – на крајот на краиштата, имате целосно право да посветите малку време исклучиво на себе. Девиците со силен дух блескаат од радост, тие се обидуваат да се издржат, да обезбедат услуга, не очекувајќи ништо за возврат. На полето на љубовта ве очекуваат пријатни изненадувања, но во семејните работи, вашите планови може да бидат нарушени со мали расправии или несогласувања. За да можете да размислите за можните последици, само треба да се дистанцирате. Првата недела ќе биде доста стресна, но за среќа, ќе ја имате поддршката од луѓето за кои најмногу се грижите. 

Совет – Не обидувајте се да управувате со сите работни места одеднаш, постои голем ризик многу брзо да останете без ресурси. Заштедете ги вашите резерви на енергија. Научете да се опуштите и одморете! 

Вага 

Како вистинска Вага ја барате својата рамнотежа, но од 2 ноември ќе се наруши ситуација која не можете да ја контролирате. Но, сепак, ѕвездите ве штитат и успевате во оние области каде што веќе бевте сигурни во вашиот пораз: ова е вистинска победа! Ќе добиете шанса околу 17 ноември. Планетите ви даваат многу необични перспективи ако сакате да патувате, да ја смените работата или да се преселите. Со давање приоритет на постигнување на вашите цели, ги умножувате шансите за успех. Ако се стремите кон удобен живот, претстојните промени ќе ја задоволат таа желба. Односите во кругот на семејството се срдечни и искрени, а врските се силни. Од околу 26 ноември, атмосферата е поволна за нови контакти, привлекувате други луѓе. Овој период е поволен за вашата љубов, сe се развива непречено, ќе добиете стимул во форма на животворна енергија и ќе бидете привлечни како вистински магнет. Иако не знаете колку долго ќе трае оваа позитивна фаза, живеете во сегашниот момент и не грижете се за се друго. 

Совет – Искористете ги сите можности кога ќе станат достапни. Без брзање. Ѕвездите ќе се погрижат за се. 

Скорпија 

На почетокот на месецот мислите ви се полни со сомнежи и многу прашања. Од 10 ноември, повторно почнувате да напредувате, се што е во вашата глава веќе не е толку хаотично, околу вас станува поочигледно. Одлучувате да му дадете нова смисла на животот и започнете да организирате професионални проекти. Внимавајте да не ја подигнете скалата премногу високо. Потоа доаѓа моментот кога вашите лични проекти ќе ја видат светлината; се е совршено средено, а во се има љубов. Околу 21 ноември, доаѓаат големи промени. Има толку многу енергија во вас што можете да ја споделите; среќата е веќе близу до вас, корисниот ефект на планетата ве инспирира со желба да се посветите на семејниот живот, на вашите односи и можеби да создавате нови. Ако во сферата на љубовта треба да донесете одлука или да направите избор што не бил итен досега, сега се  се менува. Покажете храброст и искористете ја можноста со двете раце – сега или никогаш! Ќе доживеете неверојатни моменти во љубовта. 

Совет – На почетокот на месецот, сомнежите ве спречуваат да продолжите напред. Мотивацијата и желбата за верување ве движат на патот кон успехот, не се откажувајте. Чувајте ја својата одлучност и храброст. 

Стрелец 

Добри вести доаѓаат, драги Стрелци! На почетокот на месецот, планетите ќе го забават спроведувањето на вашите проекти. Почнувајќи од 13 ноември, вашите проекти се поставени на долг рок, а наскоро се очекува и нивно извршување. Ја криете својата нетрпеливост и подготвени сте да одвоите време, веќе сте на пат кон успехот, пред вас се отвораат нови можности: дојде време за промени. Од 19 ноември, ѕвездите ви препорачуваат да изберете нов пат и да го промените вашиот живот. Вие сте буквално на работ да постигнете некаков успех, а за возврат ќе мора да покажете истрајност и верба во своите способности. Во личниот живот, работите се малку поинакви: дојде моментот на вистината, и ако имате нешто да кажете, сега е време да го направите тоа. Контактите се развиваат добро, општата атмосфера е поволна. Се очекува осамен Стрелец да запознае личност од минатото, можно е да се вратат романтични чувства. 

Совет – Не плашете се да се смените. Прифаќате поволни планетарни вибрации, уживајте! 

Јарец 

За Јарецот, месечината ќе биде контрадикторна: мора да ги решите работите пред да започнете нешто ново. Ако очекувате новина и чувство, можеби ќе останете без ништо. Првата недела ќе донесе неодлучност, не правете ништо што би ги загрозило вашите планови и би било воздржано. Ситуациите со кои никогаш порано не сте се сретнале ќе ве натераат да се сомневате во вашите способности, па затоа тешкотиите ќе се намалат само на крајот од втората недела. Вашите таленти ќе бидат тестирани исто како и вие. Во втората половина на месецот, работите ќе се подобрат, енергијата на ѕвездите ви овозможува да постигнете успех во сите ваши проекти. Добивате комплименти од саканите, создавате силна врска со членовите на семејството. Во доменот на љубовта, чувствата доаѓаат и си одат, ви недостасува самодоверба, но не мора да биде така. Ако има сенка на љубомора или посесивност од ваша страна, тогаш сте стекнале разбирање за тоа на кои прашања треба да се работи. 

Совет – Не сакате повеќе да градите замоци во воздухот, а тоа е ваше право. Вие одлучувате да живеете за денес – зошто да не. Ако овој начин на живот ви носи задоволство, нема смисла да го менувате во нешто друго. 

Водолија 

На почетокот на месецот, губите темпо, чувствувате благ пад на енергијата или недостаток на волја, се двоумите. Се интензивира со нивото на стрес. Ситуацијата во која се наоѓате не се менува и вие сте уморни. Ѕвездите ви дозволуваат да се одморите. Не плашете се да погледнете во себе и да нурнете длабоко во вашите вистински желби. Што се однесува до социјалната сфера, од приближно 16. ноември ќе бидете опкружени со лојални сојузници, ќе ја најдете нивната помош и со неа ќе развиете одлични идеи. Вашето семејство ве поддржува и ви оди одлично, а сепак се трудите да не градите замоци во воздухот премногу брзо. Во доменот на љубовта ве привлекува акција. Уморни сте од чекање на ситуација која не се менува доволно брзо за вас, па одлучувате да ја преземете иницијативата во свои раце. Направете го првиот чекор во љубовта, понекогаш вреди да се ризикува. 

Совет – Бидете искрени со луѓето што ги сакате, секоја лага може да се претвори во конфликт. 

Риби

Среќата и самодовербата ќе ве придружуваат во ноември. Планетите ги решаваат вашите мали навики, и на почетокот е малку вознемирувачки, но брзо се прилагодувате. Ненадејните промени ви носат стрес, но обидете се да ги прифатите бидејќи можат позитивно да влијаат на вашата судбина. На полето на кариерата ве очекуваат новини со кои ќе бидете позитивно изненадени. Добивате финансиска поддршка, вашите идеи се сигурни и остварливи. Крајот на месецот е исклучително поволен, иако е генерално помирен. Овој месец може да биде одлучувачки за вас. Успех во љубовта ве очекува без разлика дали сте во врска или не. Во сферата на љубовта, започнувате од почеток, се движите по патот на остварување на вашите соништа.

Совет – Заштитете се од разни тешкотии што можат да се случат во секое време, а главната заштита е вашиот непоколеблив оптимизам.