Меланија отмена во бебешко син капут: Висока штикла за Ердоган

САД– Меланиа Трaмп носеше еден од нејзините омилени модели на чевли, бидејќи таа и претседателот Доналд Трамп ги поздравија турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и неговата сопруга Емине во Белата куќа за широко критикувана посета. Трамп го поздрави Ердоган „среде двопартиска загриженост“ во врска со турските напади врз курдските упоришта во Сирија, јави USA Today.

За фото сесија со двајцата лидери, Меланија носеше волнен капут во бебе сино нијанса од Алтзуара, достапно за нешто помалку од 2.300 американски долари во Nordstrom.com.

За чевли, првата дама избра една од нејзините омилени од Кристијан Лобутан „So Kate“. Чевелот има зашилен врв, потпетица од 4,75 инчи и црвен лак. Петицата е поставена скоро вертикално, што е наменето да создаде мазни чекори за носителот. Дополнително, се карактеризира со ниско-намалување на топлината, карактеристика дизајнирана за издолжување на должината на ногата.

Меланија е сопственик на So Kate во голем број на бои. Покрај So Kate, Меланија е голем фан  на на салонките на Маноло Блахник, која на сличен начин може да се пофали со запечатена пета и потпетица.

Претседателите Трамп и Ердоган и  избраа темни костуми со морнарски палта и чевли со црн фустан. Турската прва дама Емине беше во бело:  со палто како фустан и панталони со широки ногавици и на високи потпетици.