Меган Маркл не е сама во ЛА, со Адел заедно вежбаат пилатес

САД– Актерката и војвотка Меган Маркл го воспоставува својот внатрешен круг во Лос Анџелес и во миксот има барем едно познато име: Адел.

Според „Мирор“, 32-годишната британска поп-ѕвезда живее само неколку минути оддалеченост од местото каде Меган и нејзиниот сопруг, принцот Хари, престојуваат во Беверли Хилс и „честопати застанува да каже здраво“.

Адел, наводно, се дружи со Меган.

„Меган и Адел заедно вежбаат пилатес“, изјави извор за британскиот медиум. “Тие го сакаат тоа. Инструкторот, исто така, му даваше часови и на принцот Хари. Тој е одличен за стрес.”

Многу фанови забележаа дека Адел претрпе физичка трансформација во последните години.

„Бидејќи таа се пресели во ЛА, таа ослабна над 50 кг., објасни Пит Герасимо, поранешен тренер на Адел. “Со промената расте и самодовербата и целта е да изгледа најдобро што може. Таа прифати подобри навики во исхраната и се посвети на нејзината кондиција” со потење “! Оваа метаморфоза не е за продажба на албуми, за публицитет или за да биде пример за улоги. Таа го прави тоа за себе и за синот Анџело “, објасни Герасимо.