Меган ја отвори сезоната на чизми: Теди капут е најдобар избор

Англија– Војводата и војвотката од Сасекс оддадоа почит пред опатијата Вестминстер за загинатите војници во Првата светска војна, а Меган пак восхити со изборот на гардероба.

Избра тегет теди ( мече) капут со ремен и црн фустан, а својот стајлинг го заокружи со чизми на модниот бренд на Викторија Бекам и шапка на Филип Трејси. За дополнителна елеганција носеше кожни ракавици и минимална шминка.