Маж убиен, жена тешко повредена во семејна расправија во Кочани

Шеесетиедногодишен маж од Кочани починал, а неговата педесетипетгодишна сопруга е тешко повредена по семејна расправија.

Настанот се случил ноќеска во куќа на улицата „Климент Охридски“ во Кочани, по што жената итно била префрлена на клиниките во Скопје, а сопругот им подлегнал на повредите.

Истражна полициска екипа и судија на претходна постапка прават увид, а подетални информации се очекуваат во текот на денот.